STRATA WELDER BW-TIG200ACDC
200A ACDC TIG/MMA Welder - Weldtech
MANUFACTURE CODE: BW-TIG200ACDC
Description
Single phase 200A ACDC Tig welder with Pulse feature. Tackle almost any workshop job with AC/DC TIG and ARC welding function, welds alloy, Mild Steel, Stainless Steel, High Carbon Steel. High 60% Duty Cycle and IGBT Technology keeps you welding reliably all day. HF start TIG welding with 2T/4T TIG function. ARC force adjustment. AC + DC TIG function. Post and pre-flow gas adjustment. Down slope control. 8m torch and argon regulator included.
Manufacturer Website
www.strata.co.nz
Product Enquiry
Similar item(s) viewed by others
3M 96N
15.2cm x 22.9cm Niagara Medium Duty Scouring Green Pad
View Item
3M 132156
50mmx50g GREEN ROLOC BRISTLE DISCS
View Item
TC75X14X2.0
70mm 1 Row 0.50mm Twist Knot Cup Brush